“Siyaseti bırakıyorum” mesajı: Meral Akşener böyle görüntülendi

Yerel Seçimlerden istediği sonucu alamayan İYİ Parti’de istifa çağrılarından sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, patisini Olağanüstü Kurultay’a götürme kararı aldı. Akşener’in aday olamayacağını açıklamasının ardından, İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Grup Başkanvekili Koray Aydın, İYİ Parti meclis grubu başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Göç Politikaları Başkanı Mehmet Tolga Akalın ve İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, İYİ Parti Genel Başkan adaylığını açıkladı.

27 Nisan’da yapılacak olan Olağanüstü Kurultay’da aday olmayacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Özel Kalem Müdürü Esma Bekar ile AVM’de gezerken görüntülendi.

KURULTAYDA “İZLEYİCİ OLMAYACAK” KARARI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun, X hesabından yaptığı açıklamada; İYİ Parti’nin 27 Nisan’da ATO Congresium’da düzenleyeceği 5. Olağanüstü Kurultayı’na adayların ortak kararıyla; kurultay delegeleri, il, ilçe ve belediye başkanları ile önceki dönem milletvekilleri dışında katılımcı davet edilmeyeceğini duyurdu.

Olgun, şu ifadeleri kullandı:

“İYİ Partimizin 5. Olağanüstü Kurultayını, 27 Nisan Cumartesi günü ATO Congresium’da gerçekleştiriyoruz. Organizasyon komitesi ve Genel Başkan adayları, Koray Aydın’ı temsilen Yetkin Öztürk, D.Musavat Dervişoğlu’nu temsilen Buğra Kavuncu, M.Tolga Akalın’ı temsilen Rıdvan Uz beylerin katılımlarıyla yapılan toplantıda, Aday temsilcilerince hiçbir şerh ve itiraz beyanında bulunulmaksızın varılan komite kararı üzerindeki ortak görüş doğrultusunda, Salonun fiziki şartları ve kapasitesi de dikkate alınarak; Kurultay delegeleri, İl, İlçe ve Belediye Başkanlarımız ile önceki dönem milletvekillerimiz dışında katılımcı davet edilmemesi kararlaştırılmıştır. Partimize ve milletimize hayırlı olmasını dilerken İYİ Parti ailesi olarak Kurultayımıza gölge düşürecek herhangi bir çarpıtma ve provokasyona izin verilmemesini rica ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir